Düşük Karbonhidrat Diyeti Yardımcı Olabilir

Düşük Karbonhidrat Diyeti

Neredeyse otuz yıldır, önde gelen beslenme uzmanları Dr.Robert Atkins’in düşük karbonhidrat diyeti‘ni sağlıklı bir gelir geçer diyet olarak dışladılar. Yüksek oranda protein ve yağ ile düşük karbonhidrat içeren bir beslenme kilo kaybına nasıl yardım edebilir ki diye sorduladı tıp otoriteleri, hem de herkes yağın beslenmedeki öcü olduğunu bilirken. Atkins diyeti mahkeme önüne çıkarken (dikkatli bilimsel testler mahkemesinin önüne) doktor yarı yarıya haklı görünüyor.

Düşük Karbonhidrat Diyeti

Düşük Karbonhidrat Diyeti Nasıl Bir Diyettir?

Düşük karbonhidrat diyeti yapmak, et, peynir ve yumurtaya yüklenmek sindirim sistemine daha fazla çalışma yüklüyor ve bu da sizin kendinizi daha uzun süre tok hissetmenize yardım edebilir. Ayrıca kan şekeri/insülin iniş çıkışlarını düzelterek mide kazınmaları arasındaki süreyi uzatabilir. Ancak sınırsız miktarda kırmızı et, sosis, tereyağ ve peynir yemek (orjinal Atkins diyetinde teşvik edildiği gibi) bir bütün olarak sağlık açısından kötü bir fikirdir. Düşük karbonhidrat diyeti yapmanın daha sağlıklı yolları vardır.

Düşük Karbonhidrat Diyeti Sağlıklı mıdır?

Sağlıklı Beslenme Piramidini takip etmek ve daha fazla balık, tavuk, bakliyat, kabuklu yemiş, meyve ve sebze, tam tahıl ve bitkisel yağ tüketmek kalp hastalığı, diyabet ve muhtelif kanser risklerini azaltırken kilo kontrolüne de yardımcı olabilir. Atkisn bile 2003′te ölmeden önce bu istikamete yönelmiş gibiydi, son yazdığı kitap düşük karbonhidrat diyeti’nin bu versiyonuna kaymıştı

Yorumlar